Projekt #23

Projekt #22

Projekt #21

Projekt #20

Projekt #20

 

Projekt #19

Projekt #19

 

Projekt #18

Projekt #18

 

Projekt #17

Projekt #17

 

Projekt #16

Projekt #16

Projekt #15

Projekt #15

Projekt #14

Projekt #14

Projekt #13

Projekt #13

Projekt #12

Projekt #12

Projekt #11

Projekt #11

Koncepcja zagospodarowania przestrzeni

Koncepcja zagospodarowania terenu

Projekt #10

Projekt #10

 

Projekt #09 - Ogród "Pod lasem"

Projekt #09

Projekt #08 - W stylu nowoczesnym

Projekt #08

MAŁY OGRÓD MIEJSKI

Projekt miał na celu zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni trzy tarasie. Pod miejscem wyznaczonym na zieleń istnieje podziemny garaż, który ograniczył możliwość wkopywania roślin w grunt. W związku z tym zaproponowane zostały dwa rozwiązania w postaci budowy donic drewnianych lub palisady Uni Split firmy Bruk Bet. Zastosowanie takiego rozwiązaniaumożliwiło użytkownikom wygospodarowanie skrawka miejsca na zieleń oraz uzyskania odrobiny prywatności.

Projekt - Mały ogród miejski

MIEJSCE DO WYPOCZYNKU

Zagospodwarowanie ogrodu wokół budynku to tak naprawę ostatni etap...

W przedstawionej poniżej koncepcji stało się zupełnie inaczej. Właściciele działki poprosili o zagospodarowanie terenu w raki sposób aby można było z niego korzystać w sposób funkcjonalny z myślą o poźniejszej budowie domu. Głównym celem koncepcji było stworzenie sezonowego miejsca do wypoczynku gdzie przewodni, elementem stał sięzadaszy o częściowo zabudowany taras z kuchnią letni, otoczony zielenią.

Miejsce do wypoczynku

 

Projekt #07

Projekt #07

Projekt #06 - PROSTO I ELEGANCKO

Projekt miał na celu zagospodarowanie terenu przy budynku jednorodzinnym. Bryła budynku wyznaczała kierunek idei ogrodu. Zastosowano nowoczesne rozwiązania. Nawierzchnie oraz ciągi komunikacyjne pokryte zostały płytami ogrodowymi połączonymi grysem. Ciekawym elementem ogrodu jest wyodrębnienie czeci tarasowej za pomocą drewnianej konstrukcji pewgoli żaluzjowych. Całość podkreślają nasadzenia. 

Projekt #06

JAPOŃSKI OGRÓD

Ogród japoński ma naśladować przyrodę, nie starając sięjej podbić ani zniszczyć. Tak właśnie zosyał zaprojektowany poniższy ogród. Nieodłącznym elementem ogrodu japońskiego jest woda, wnosi do niego życie i ruch. Czasem bywa zastąpiona nieregularną plamą jasnego żwiru. Konieczny jest także kamień - symbolizuje niezmienność i trwałość przyrody. Głazy użyte do dekoracji ogrodu powinny mieć naturalną formę, taki sam kolor i fakturę. W roślinności dominuje kolor zielony. Kwiaty zastosowane są tylko jako pojedynczy akcent.

JAPONSKI OGROD

OGRÓD NOCĄ

Ważnym lementem w planowaniu przestrzeni jest odpowieni dobór oświetlenia. W przedstawionym projekcie taras i ogród oświetlony został po to, aby można było z niego korzystać również wieczorem: zjeść kolację z rodziną, urządzić przyjęcie albo w ciepłyletni wieczór po prostu posiedzieć z książką. Światło w ogrodzie daje też poczucie bezpieczeństwa i pozwala podziwiać jego uroki również o zmroku. 

OGROD NOCA

OGRÓD Z KĄCIKIEM ZABAW

Jeśli powierzchnia ogrodu na to pozwala, warto w ogrodzie wydzielić kącik zabaw dla dzieci. Teren przedstawiony w opisywanej koncepcji miał taką możłiwość dlatego wygospodarowano w nim miejsce dla najmłodszych użytkowników ogrodu. Sugerowane nasadzenia wyższej roślinności nieopodal placu zabaw pozwoliły na jego częściowe zacienienie. OGROD Z KACIKIEM ZABAW

 

Projekt #05 - OGRÓD NIEOPODAL MIASTA

Koncepcja zagospodarowania terenu zostwała oparta na opływowych liniach, wyznaczających poszczególne elementy ogrodu, który został podzielony na dwoe charakterystyczne części: reprezentacyjną oraz wypoczynkową. Do części reprezentacyjnej prowadzi ukław wjazdu i ścieżek wykonany z kostki brukowej firmy Semmerlock: Castello Antico. Schody prowadzące do budynki oraz znajdujące się przy nich donice na rożlinność zostały wykonane z bloczków Vario w odcieniu piaskowym. Na całej długości prawej strony części reprezentacyjnej został zaporponowany mur pokryty łupanym kamieniem, który zdobiąnasadzenia roślinne. W celu wkomponowania ogrodu w otoczenie oraz uzyskania prywatności z lewej strony bramy wjazdowej zaprojektowana została ściana lasu, która przechodzi w część wypoczynkową.

Istniejąca skarpa została zagospodarowana roślinnościa zadarniającą i umocniona kamieniami polnymi. W celu pokonania różnicy terenu w skarpie zaprojektowane zostały schody ogrodowe wykonane z płyty Bradstone Old Town. Ciekawymi elementami omawianej części ogrodu są zaprojektowane miejsca przeznaczone do wypoczynku w postaci ławki z pergolą usytuowanej przy ścianie lasu, altany pokrytej strzechą znajdującej się nieopodla sadu oraz drewnianego tarasu którego kształt nawiązuje do kropli wody. Do czynnego spędzania czasu zachęca miejsce przeznaczone do grillowania. Pozostała, nie utwardzona część terenu została pokryta trawą.

Projekt #05

Projekt #04 - OGRÓD W MIEJSCU POLA UPRAWNEGO

Projekt #04

Projekt #03 - OGRÓD NOWOCZESNY

Częśc reprezentacyjna usytuowana od frontubudynku zostałą subtelnie odkreślona w postaci ozdobnego klombu. Elegancję i prostotę kompozycji podkreśla formowany Modrzew lub Bukszpan wieczniezielony, jednolitą barwę nasadzeń przełamuje fioletowo-różowy Czosnek ozdobny. Część rekreacyjno wypoczynkowa rozpoczyna się po wyjściu z budynku na taras pokryty deską kompozytową Twinson - River Stone w kolorach szarosci. W prawym rogu ogrodu wyodrębniono miejsce na kuchnię letną, która posiada formalny element zadaszenia w postaci drewnianych belek w odcieniu szarości i bieli. Z kuchni letniej schodami w górę można przenieść się na taras na dachu. Częściowe zadaszenie tarasu stanowi konstrukcja z motywem żagla. 

W lewym rogu ogrodu wygospodarowane zostało miejsce na umieszczenie lustra ogrodowego oraz "nieformalnego przejscia". Tak utworzona kompozycja powiększa optycznie ogród oraz tworzy jego wnętrze. 

Kosze gabionowewypełnione naturalnym kamieniem oraz "zieloną ścianą" pokryta Bluszczem zimozielnym stanowią ogrodzenie terenu.

Projekt #03

Projekt #02 - OGRÓD W NADMORSKIEJ OKOLICY

Ogród to przedłuzenie wnętrza budynku dlatego koncepcja zagospodarowania terenu została oparta na stworzeniu idei ogrodu modernistycznego z somiedzką elegancji. Kompozycja i styl opisywanego ogrodu została opartra na minimalizmie kompozycyjnym. Zastosowano proste linie i formy. Roślinność zoastała zaprojektowana w stonowanej kolorystyce. Oświetlenie rozplanowano tak, aby ogród był funkcjonanly i reprezentacyjny zarówno w dzieńjak i po zmierzchu.

Oprawowywany teren składa sięz dwóch działek, celem projektu było ich połączenie oraz wydzielenie poszczególnych strefze względu na funkcje i sposób użytkowania.

Projekt #02

Projekt #01 - REPREZENTACYJNE WEJŚCIE

Projekt miał na celu uporządkowanie wejścia i wjazdu do budynku mieszkalnego. Nawierzchnia została wykonana przy pomocy połączenia dwóch kolorów kostki granitowej w odcieniach szarości. Donice na rośliny, schody oraz pozostałe wlementy dekoracyjne pokryto cegłą Brekcja Uni Split w kolorze Antic. 

Projekt #01